Narodeninový špeciál n°1

Zas som o rok staršia. A tučnejšia hehe. Dnes mám narodeninyyy. Už od včera o tom básnim mojmu Ondrejovi. Začala som s tým už pred týždňom a potom znova včera. Dnes som sa zobudila s výkrikom: „dnes mám narodeninyyyy!!“

Super pocit. Veď to poznáte. V tento deň máte dovolené všetko. Teda, takmer všetko.

Ale nie to som chcela.

Prežila som opäť ďalší skvelý rok.

Nezabudnuteľný. Pre mňa osobne jeden z najlepších. Veď asi aj tušíte prečo.

VEĽKÉ ZMENY V MOJOM ŽIVOTE

Udialo sa veľa vecí a veľa zmien. Pre mňa najväčšou zmenou bol fakt, že som otehotnela.  Získala som tigrie pruhy ej kej ej strie a postupne mi začal rásť môj bruches do neuveriteľných rozmerov. Prvý krát v živote som zažila, aké je to byť gúľajúcou sa veľrybou, naobliekanou cibuľou, resp. guľou.

Ale aj to, aké je to nosiť v sebe nový život. ♡ Aké je to nevedieť sa obuť, poriadne v noci spať, chodiť každú polhodinu na WC, dilemu či ma vlastne páli záha alebo zapálené mandle a nakoniec ….aj samotný pôrod

Minulý rok práve o takomto čase začali prvé kopance a prvé tehotenské cvičenia. Začali sme pripravovať výbavičku, postielku, kupovali kočík a chystali sme sa na príchod našej bublinky.

A strašne sa tešili.

Okrem toho som cítila, že už potrebujem nejakú vnútornú zmenu a potrebu sa viac rozvíjať. Tak trochu inak. Naučila som sa robiť oblátky. Prvý krát som si vytvorila adventný veniec. Začala som maľovať. Len tak, pre radosť. A odvtedy som nemaľovala no aspoň som skúsila. Začala som viac triediť odpad. Zbierať plastové vrchnáky pre dobrú vec. Neskôr som sa začala učiť hačkovať a štrikovať hladko obratko. Zatiaľ mi to nejde podľa mojich predstáv, ale raz to príde. Musí. Založila som si tento blog a naučila sa, ako sa vytvára webová stránka.

Po niekoľkých rokoch som sa presťahovala na nové miesto, kde som poznala len pár ľudí. Mesiac pred pôrodom. Trošku psycho, ale prežili sme.

A potom sa narodila. Naša hviezda. Nový život. Dar. LÁSKA z neba.

A opäť som sa zaľúbila.

A stala sa mamou.

Naučila som sa prebaľovať plienky, kúpať malilinké bábätko, kojiť ho, obliekať ho, starať sa oň a fungovať 24 hodín denne. A je to úžasné. Naozaj. Aj keď niekedy vyzerám ako zbitý pes a nič sa mi nechce. Len ležať a spať.

Ako poznám svojho Ondreja, po tomto by nasledovala veta na všetko: “Furt lepšie, ako sedieť za počítačom!

Vždy sa na tom dobre zasmejeme a nakoniec skonštatujeme, že je to tak.

„Ak sa ti nepáči, kde si, pohni sa, nie si strom.“ – Jim Rohn

Časom som sa v novom bydlisku zabývala a získala nových priateľov a kamošky. Začala sa viac zaujímať o varenie, pečenie, aj keď to nie je moja silná stránka. Ale o mojom kulinárstve niekedy inokedy.

Naučila som sa nezľahčovať veci. Overovať si ich. Povedať si svoje. Povedať nie. Trvať na svojom. Snažím sa odosobniť v určitých situáciách. Nestresovať sa zbytočnosťami. Snažím sa viac starať o seba, zlepšovať sa, pracovať na svojich snoch a neriešiť život a poznámky druhých.

Tak toto bol v skratke môj ďalší rok života a verím, že aj ten ďalší bude pre mňa opäť niečím špeciálny.

Ďakujem za to, že som stále zdravá, šťastná, ľúbená, že mám okolo seba samých super ľudí a za to čo mám.

Ďakujem tým, ktorí si na mňa v tento deň spomenuli. Tým, ktorých som mala možnosť stretnúť a spoznať za uplynulý rok.

Ale aj tebe, že čítaš toto.

Ďakujem ti.

Majte ešte pekný zvyšok tejto jesennej pohodičky.

Janka

avatar
Klaudia P.
Klaudia P.

Nech je aj dalsich tvojich xxx rokov supernackych ❤️😘

Peter
Peter

Super fotky