Narodeninový špeciál n°1

Zas som o rok staršia. A tučnejšia hehe. Dnes mám narodeninyyy. Už od včera o tom básnim mojmu Ondrejovi. Začala som s tým už pred týždňom a potom znova včera. Dnes som sa zobudila s výkrikom: „dnes mám narodeninyyyy!!“

Super pocit. Veď to poznáte. V tento deň máte dovolené všetko. Teda, takmer všetko.

Ale nie to som chcela.

Prežila som opäť ďalší skvelý rok.

Nezabudnuteľný. Pre mňa osobne jeden z najlepších. Veď asi aj tušíte prečo.

VEĽKÉ ZMENY V MOJOM ŽIVOTE

Udialo sa veľa vecí a veľa zmien. Pre mňa najväčšou zmenou bol fakt, že som otehotnela.  Získala som tigrie pruhy ej kej ej strie a postupne mi začal rásť môj bruches do neuveriteľných rozmerov. Prvý krát v živote som zažila, aké je to byť gúľajúcou sa veľrybou, naobliekanou cibuľou, resp. guľou.

Ale aj to, aké je to nosiť v sebe nový život. ♡ Aké je to nevedieť sa obuť, poriadne v noci spať, chodiť každú polhodinu na WC, dilemu či ma vlastne páli záha alebo zapálené mandle a nakoniec ….aj samotný pôrod

Minulý rok práve o takomto čase začali prvé kopance a prvé tehotenské cvičenia. Začali sme pripravovať výbavičku, postielku, kupovali kočík a chystali sme sa na príchod našej bublinky.

A strašne sa tešili.

Okrem toho som cítila, že už potrebujem nejakú vnútornú zmenu a potrebu sa viac rozvíjať. Tak trochu inak. Naučila som sa robiť oblátky. Prvý krát som si vytvorila adventný veniec. Začala som maľovať. Len tak, pre radosť. A odvtedy som nemaľovala no aspoň som skúsila. Začala som viac triediť odpad. Zbierať plastové vrchnáky pre dobrú vec. Neskôr som sa začala učiť hačkovať a štrikovať hladko obratko. Zatiaľ mi to nejde podľa mojich predstáv, ale raz to príde. Musí. Založila som si tento blog a naučila sa, ako sa vytvára webová stránka.

Po niekoľkých rokoch som sa presťahovala na nové miesto, kde som poznala len pár ľudí. Mesiac pred pôrodom. Trošku psycho, ale prežili sme.

A potom sa narodila. Naša hviezda. Nový život. Dar. LÁSKA z neba.

A opäť som sa zaľúbila.

A stala sa mamou.

Naučila som sa prebaľovať plienky, kúpať malilinké bábätko, kojiť ho, obliekať ho, starať sa oň a fungovať 24 hodín denne. A je to úžasné. Naozaj. Aj keď niekedy vyzerám ako zbitý pes a nič sa mi nechce. Len ležať a spať.

Ako poznám svojho Ondreja, po tomto by nasledovala veta na všetko: “Furt lepšie, ako sedieť za počítačom!

Vždy sa na tom dobre zasmejeme a nakoniec skonštatujeme, že je to tak.

„Ak sa ti nepáči, kde si, pohni sa, nie si strom.“ – Jim Rohn

Časom som sa v novom bydlisku zabývala a získala nových priateľov a kamošky. Začala sa viac zaujímať o varenie, pečenie, aj keď to nie je moja silná stránka. Ale o mojom kulinárstve niekedy inokedy.

Naučila som sa nezľahčovať veci. Overovať si ich. Povedať si svoje. Povedať nie. Trvať na svojom. Snažím sa odosobniť v určitých situáciách. Nestresovať sa zbytočnosťami. Snažím sa viac starať o seba, zlepšovať sa, pracovať na svojich snoch a neriešiť život a poznámky druhých.

Tak toto bol v skratke môj ďalší rok života a verím, že aj ten ďalší bude pre mňa opäť niečím špeciálny.

Ďakujem za to, že som stále zdravá, šťastná, ľúbená, že mám okolo seba samých super ľudí a za to čo mám.

Ďakujem tým, ktorí si na mňa v tento deň spomenuli. Tým, ktorých som mala možnosť stretnúť a spoznať za uplynulý rok.

Ale aj tebe, že čítaš toto.

Ďakujem ti.

Majte ešte pekný zvyšok tejto jesennej pohodičky.

Janka

0 0 votes
Article Rating
guest
4 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia P.
Klaudia P.
5 years ago

Nech je aj dalsich tvojich xxx rokov supernackych ❤️?

Peter
Peter
5 years ago

Super fotky